PŘEDSTAVUJEME HVĚZDU: Vítězslav Janda

Konec sezony klepe na dveře, jaké zápasy Vás čekají v následujících třech týdnech?
Do konce soutěže zbývají tři kola. V sobotu nás čeká na domácí půdě vedoucí celek krajského přeboru Ostrov, následně zajíždíme na FC Cheb a končíme doma s Lokomotivou Karlovy Vary. Věřím, že se nám podaří uhrát před koncem soutěže dostatečný počet bodů a skončíme do třetího místa.

Na který z těchto zápasů se těšíš nejvíce?
V domácích zápasech s Ostrovem a s Lokomotivou Karlovy Vary nás nečeká nic lehkého. I přesto věřím, že se nám podaří odehrát kvalitní utkání. Nejvíce se však těším na derby s FC Cheb, které hrajeme příští pátek. Na derby si najde cestu vždy spousta fanoušků, je výborná atmosféra a zápasy jsou plné emocí. Rivalita tady mezi náma vždycky byla a vždycky bude, i přesto jsem rád, že po každém vzájemném zápase emoce mezi hráči upadnou a jsme zase dobrými přáteli.

Jak hodnotíš sezonu 2017/2018 z pohledu hráče ?
V sezoně jsme bohužel ztrácely body v zápasech, které jsme měli zvítězit. Jsem rád, že se nám podařilo mužstvo stabilizovat a dle mého názoru jsme schopni odehrát kvalitní zápasy, které se musí divákům líbit. Bohužel nás zlobí koncovka, díky které ztrácíme body. V mužstvu nám chybí klasický zabiják, takový chebský Baroš, který by nastřílel 15-20 branek za sezónu. O to více nás mrzí zranění Davida Sládečka. Je to skvělý člověk, fotbalista a přesně takový hráč nám v letošní sezoně chyběl.

Jak hodnotíš sezonu z pohledu trenéra mladších a starších žáků?
Jsem rád, že se nám podařilo společně s Pavlem Velemanem doplnit mužstvo starších žáků o některé nové hráče a zapracovat do mužstva hráče z mladších žáků, kteří mají ještě následující sezonu strávit v kategorii mladších žáků, i přesto předvádí v našem mužstvu slušné výkony. V zimní pauze nám odešlo několik hráčů do Sokolova. Kluci se semkli a na hřišti bojují jeden za druhého. Docházka na tréninku se od zimních měsíců také zlepšila a jsem rád, že kluky tréninky baví. To by měla být pro trenéra vždycky ta největší odměna. Co se týká mladších žáků, střídáme zde vyrovnané výkony se slabšími. S trenérem Robertem Zetkem nelpíme u kategorie mladších žáků příliš na výsledcích, ale spíše na předváděné hře kluků. Většina kluků zde na hřišti tráví svůj veškerý volný čas a jsou na hřišti každý den, za což jsem rád. Chtěl bych vyzdvihnout také práci ostatních trenérů jak u přípravky, tak také u dorostu, jelikož práce s dětmi není nic lehkého a každý kdo se věnuje trénování ví o čem mluvim. V přípravkových kategorií vidím spoustu šikovných kluků, kteří jsou do fotbalu zapálení a nejradši by chodili v kopačkách i do školy. Doufám, že zápal a chuť klukům zůstane a budou se i nadále zlepšovat a pracovat na sobě.

S jakým cílem bude vstupovat mužstvo Hvězdy do nadcházející sezony 2018/2019 ?
Věřím, že budeme chebské diváky bavit předváděnou hrou, doplníme mužstvo o dostatečně kvalitní posily, budou na nás chodit diváci a budeme hrát o přední příčky tabulky. Vždycky jsem chtěl vyhrávat a vítězit. Kdybych chtěl hrát střed tabulky a nechtěl bych zvítězit v soutěži, tak hraju třeba v nákém jiném chebském mužstvu a ne právě ve Hvězdě. Velkým zážitkem pro nás bude také letní soustředění v Srbsku, kde náš trenérský tým domluvil kvalitní soupeře. Nejvíce se zde těším na přátelský zápas s „B“ mužstvem Crvena Zvezda Beograd, jejichž „A“ mužstvo se v letošní sezoně stalo šampionem nejvyšší tamní soutěže a má v Evropě zvučné jméno. Máme zde přislíbenou také prohlídku stadionu a doufám, že se nám poštěstí navštívit také zápas předkola Evropské ligy. Pro většinu hráčů to bude nezapomenutelný zážitek. Naopak nejméně se těším na zimní přípravu a nabírání fyzické kondice. I to však k fotbalu patří a nabírání fyzické kondice je nedomyslitelnou částí přípravy. Na závěr bych chtěl poděkovat všem fanouškům a divákům Hvězdy, že nás celou sezonu podporují, chodí a jezdí na naše zápasy. Mezi nejvěrnější fanoušky patří určitě rodina Kompitů, kteří jsou na každém zápase.