PŘEDSTAVUJEME HVĚZDU: LUKÁŠ VLK

Za jaké kluby jsi v průběhu své kariéry nastupoval?
S fotbalem jsem začínal ve Františkových Lázních. V dorosteneckém věku jsem přestoupil do Unionu Cheb. Po přechodu z dorosteneckého věku do mužstva mužů jsem si vyzkoušel tři roky v Německu, poté jsem se vrátil zpět do Františkových Lázní. Po roce jsem přestoupil do Vojtanova, jelikož tam hrála část mé rodiny. Nakonec jsem si šel dokopat kariéru do B třídy do Plesné. Trenér Větrovec mě však oslovil zda bych nechtěl vypomoct „B“ týmu Hvězdy. Bydlím na Hradčanech, tak béčko Hvězdy byla ideální možnost. Nakonec si mě na starý kolena vytáhl pan trenér Šebesta do „A“ týmu a zároveň také chodím vypomáhat i našemu béčku.

Do Hvězdy jsi přišel v letošní zimě, jak se od té doby mužstvo změnilo?
Myslím si, že kádr Hvězdy se razantně zkvalitnil příchodem Tomáše Bauera, který vyztužil střed hřiště a běhá za nás za všechny- za což mu zejména já velice děkuji. Nemůžeme zapomenout také na Davida Sládečka, který toho díky zranění neodehrál moc. V zápasech, v kterých nastoupil však ukázal že je velkým hráčem. Na posledních pár kol jsme stačili dotáhnout přestup Zdeňka Slámy, který tak zvýšil konkurenci v týmu a bude pro nás velkým přínosem.

Jsi s dosavadním umístěním mužstva v krajském přeboru spokojen?
Po podzimní části bych chtěl skončit do 3.místa, uvidíme zda se nám to povede. V sobotu nás čeká nepříjemný Chodov, víkend na to zajíždíme do Ostrova, který je lídr soutěže a je stále bez porážky. Každá série však musí někdy skončit a já doufám, že skončí právě s naším mužstvem, protože kádr na to máme.

Na konci podzimní části se k týmu připojil tvůj velký kamarád Zdeněk Sláma. V čem si myslíš že Hvězdě pomůže nejvíce?
Jsem moc rád za příchod Zdeňka do Hvězdy. Je to skvělý hráč, výborný kamarád a skvělý člověk do party, kterou máme ve Hvězdě už tak výbornou. Jsem rád, že si na konci své kariéry mužů ještě zahrát v jednom týmu společně se Slamákem. Zdeněk může předat mladým hráčům mnoho zkušenostní. Na hřišti vyniká v souboji „jeden na jednoho“.

Léta stále přibývají, chtěl by jsi u fotbalu zůstat i nadále?
Věk nezastavíš, já se však stále cítím na 20 let. Chytil jsem slinu (nejen u piva), ale také na hřišti a fotbal mě opět znovu baví – kromě báčka…ještě když dostanu do dvojice Víťu Jandu. Samozřejmně už jde znát každý rok a poté co pověsím kopačky na hřebík, bych se chtěl věnovat trénování.