PŘEDSTAVUJEME HVĚZDU: Vítězslav Janda

Do kluby jsi přišel v únoru roku 2017, kde jsi působil a proč jsi se rozhodl zrovna pro Hvězdu?
S fotbalem jsem začínal ve Františkových Lázních, poté jsem přestoupil do Baníku Sokolov, kde jsme hráli žákovskou ligu. Po konci základní školy jsme se rozhodl pro studim na Sportovním gymnáziu v Plzni. Tři roky jsem tak odehrál ve starším dorostu SŠ Plzeň. V 18 letech jsem přestoupil do německého Poppenreuthu, kde jsem se sešel s hráči divizního mužstva Hvězdy (s Danem Martinecem, Tomášem Martinecem a Tomášem Krupičkou) dále byli v týmu i nynější spoluhráči Pavel Veleman a David Sládeček. V zimě tohoto roku jsem se však rozhodl pro Hvězdu. Pro přestup mě přesvědčila vize pana trenéra Aleksiče, který má v klubu nastavený určitý koncept do budoucna.

V klubu nepůsobíš pouze jako hráč, jaká je tvoje další fuknce v klubu?
V klubu působím také jako asistent trenéra u starších žáků, koordinátor mládeže a spolu-organizátor jednorázových akcí, jako je turnaj „O štít města Chebu“ atd. Mám na starosti organizaci mládežnický halových turnajů a jsem „spojka“ mezi trenéry mládeže a vedením klubu.

Jak hodnotíš své dosavadní působení v klubu?
V zimě se zde nastavil určitý koncept, založený na práci s mládeží, což byl také impuls k mému přestupu právě do Hvězdy. Tento koncept je běh na dlouho trať. Já však věřím že spolecně s trenérským týmem okolo trenérů Šebesty a Aleksiče můžeme klub opět posunout do vyšších soutěží, nejen co se týká soutěže mužů, ale zejména co se týká mládežnických mužstev. Momentálně se zde hraje krajský přebor a pokud budeme chtít do budoucna posunout mužstvo mužů do vyšší soutěže, musíme začít nejprve u mládeže.

 Vraťme se opět k „A“ týmu Hvězdy. Jaký vidíš progres z pozice hráče u mužstva od tvého příchodu do klubu?
Jak již bylo zmíněno, do klubu jsem přisel v únoru letošního roku a na prvním tréninku se sešlo 10-12 hráčů, z toho zejména hráči B týmu. Mužstvo se nacházelo v dolní polovině tabulky a úkol pro minulou sezonu zněl jasně: zachránit krajský přebor. Důležitým impulsem pro záchranu byl příchod zkušených hráčů Velemana, Kohouta a Vlka. Nakonec jsme dokázali vybojovat 6. příčku v soutěži a stabilizovat kádr. V létě se k týmu připojil Tomáš Bauer, Martin Speierl a David Sládeček, což jsou všechno zkušený borci a můžou právě nám mladým hráčům předat mnoho zkušeností. Cíl pro letošní sezónu bylo umístění do 5.místa a bavit fanoušky kvalitní kopanou. V podzimní části jsme vyhořeli pouze 20.minut v Lomnici, takže jsem s letošním průběhem sezóny spokojen. V zimě nás čeká náročná zimní příprava a na jaře doufám v boj o první příčky soutěže.

 Kterým jiným koníčkům kromě fotbalu se věnuješ?
Mimo fotbalu objíždím fotbalové stadiony a hodnotím zde klobásy. Klobásy k fotbalu proste patří, co si budeme povídat. Bohužel kvůli mé roztoucí váze, jsem musel zvolnit. Dále se věnuji také počítačové grafice.

Co by jsi chtěl vzkázat fanouškům?
Ať nás i nadále chodí podporovat