HODNOCENÍ PODZIMNÍ ČÁSTI SEZÓNY 2017/2018: Miroslav Šebesta – „A“ tým

1)Trenére, jak byste zhodnotil sezónu?
Na začátku musím říci, že jsme pořád v budování mužstva. Když jsme začínali před rokem v lednu a přišli s Petarem do kabiny, měl jsem trošku hrůzu ze stavu kádru. Dodnes si pamatuji, co jsem mu říkal: „To vypadá, že jsme oba v základu“. Začátky byly opravdu těžké. Začínali jsme zimní turnaj na FC Cheb, kde jsme měli přihlášené „A“ a „B“ mužstvo. Dali jsme spolu s Honzou Větrovcem dohromady všechny hráče, co jsme měli. Zápas tehdy skončil 1:1 a my si kladli otázku, které mužstvo bude pokračovat jako „A“, a které jako „B“ (smích). Postupně se nám podařilo přivést Milana Kohouta, Víťu Jandu, Roberta Iterského, Pavla Velemana, Lukáše Vlka a vrátil se Lukáš Macháček. Z „B“ se prosadil do sestavy dorostenec Luboš Kompit. Krajský přebor jsme zachránili, posunuli se v tabulce nahoru. Nejdůležitější pro nás byl charakter mužstva, který držel při sobě.

Další etapa budování začala podzimem 2017. Přišli Tomáš Bauer, Sládeček David, Martin Speierl a ke konci Zdeněk Sláma. Chtěli jsme hrát nahoře tabulky do pátého místa a zvyšovat úroveň naší hry. Cíl jsme sice splnili, ale byli zápasy, kde jsme ztratili a moc se nepovedly. Kvalitu jsme předváděli hlavně v závěrečných kolech.

Nadále chceme kádr konsolidovat, zkvalitňovat a systematicky připravovat na vyšší soutěž.

2)Chcete mužstvo stále posilovat?
Samozřejmě vedeme jednání, uvidíme. Chceme vždy přivést hráče, kteří mají vztah ke klubu, které známe a jsou charakterové dobří, s nimi nemáme problém se domluvit na úrovni KP. Nesmím vynechat náš rozrůstající se kádr, proto naším cílem je i posunout „B“ tým výše. Za mě i kolegy trenéry není jít za „B“ něco „špatného“, ba naopak jít si zahrát a pomoci. Trénujeme všichni společně a jsme jedno mužstvo. Jsem rád, že takhle začala přemýšlet většina hráčů.

3)Co zimní příprava a přípravné zápasy?
Už máme domluvené zápasy skoro na celou zimní přípravu. Je to s mužstvy z Německa i z Čech. Doladíme ještě dva zápasy a poté oficiálně zveřejníme.

4) Proč se letos nezúčastníte opět turnaje OFS Cheb?
Po minulém roce a přístupu OFS k tomuto turnaji již ne. Po tom, co jsme zažili minulý rok v přípravném období, tak to bych radši neodehrál ani jedno utkání! Kontumace v přípravném zápase, pokuta za poločasový odchod do šatny nebo zákaz vstupu na lavičku. Na Hvězdě máme nyní k dispozici nejlepší hřiště s UMT v Karlovarském kraji, osvětlení umožňující hrát i v pozdních hodinách. Pro rozvoj týmu hledám soupeře, kteří mají stejnou či vyšší kvalitu, aby nás i tyto zápasy posunuly dále. Pokud chceme výhledově hrát divizi, musíme hrát těžší a těžší zápasy. Proto jsme šli cestou domluvy jednotlivých zápasů s týmy z našeho kraje či Německa a nezúčastnit se turnaje OFS Cheb.